Открыть меню

Вишиванка: історія та сучасність від ukrglamour.com.ua

Гардероб більшості сучасних українців важко уявити собі без вишитої сорочки. ЇЇ одягають дівчатка та хлопчаки на шкільні свята, їх батьки – на роботу та урочисті події, серед молоді та шанувальників моди вишитий одяг від інтернет магазину вишиванок http://ukrglamour.com.ua завжди у тренді.

Наші сучасники носять класичні вишиванки, вишиті плаття, футболки та інший одяг с елементами української національної вишивки. Популярності набувають весілля та ювілеї, де дрес-код для гостей та головних героїв свята – національний одяг у сучасному виконанні.

Стародавні та сучасні вишиванки: основні відмінності

Звичайно, сучасна вишиванка (див. на http://ukrglamour.com.ua/vyshivanki/) відрізняється від свого історичного аналога.

Насамперед кроєм. Наші пращури носили одяг простого крою, жінки – з відкритим коміром, чоловікам часто робили стоячий комір, довгий рукав, довжина також відрізнялась: короткі чоловічі, та довгі у жінок.

Рекомендуємо:  [:ru]Секреты поиска личного парикмахера и косметолога[:]

Матеріал національного одягу також був одноманітний: домоткане полотно, вибілене для святкового одягу, та набілене для повсякденного. Сучасні сорочки шиються не тільки з натуральних бавовняних та льняних полотен. Широко використовуються штучні тканини. Розумним компромісом між натуральним та штучним матеріалом є комбіновані тканини, де до натуральної складової додаються до п’ятнадцяти відсотків штучних. В результаті виріб зберігає властивості бавовни або льону, але значно дешевший та простіший у догляді.

Візерунок. Це, мабуть, найбільша відмінність сучасних вишиванок від старовинних. Вишивку наші пращури наносили виключно вручну, майже кожна жінка володіла мистецтвом вишивання. До того ж кожен колір, кожна частина малюнку мала своє особливе значення. Візерунки на чоловічих сорочках не повторювали жіночих, свої узори призначалися для юнаків та дівчат, хлопчаків та дівчаток. Зміст вишивки залежав і від події, для якої готували виріб. Так, повсякденний одяг вишивався досить скромно, використовувалися символи здоров’я, родючості. Для весільних нарядів використовувалася інша символіка. Більш того, кожен регіон України мав свої традиції й за вишивкою можна було безпомилково визначити, звідки людина.

Рекомендуємо:  [:ru]Женские мокасины – модная и удобная летняя обувь[:]

Сьогодні збереглося не так вже багато майстринь, які володіють мистецтвом вишивання сорочок, а ще менше тих, хто знає таємниці аутентичного візерунка. Тому сучасні вишиванки – це великою мірою новітні дизайнерські розробки, в яких сучасні мотиви переплітаються зі стародавніми.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Женский журнал · Копирование материалов сайта без разрешения запрещено
Карта HTML | Карта XML | Контакти
Яндекс.Метрика